Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się  w Warszawie na Stadionie Legii  pod hasłem: „Współpraca, rozwój, wdrażanie”.

Jak realizować działania wzmacniające rozwój miast, gmin i całego regionu? O czym pamiętać realizując projekty biznesowe? W jaki sposób tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi kapitału ludzkiego i społecznego? O tym między innymi rozmawialiśmy na naszym stoisku na 8. Forum Rozwoju Mazowsza. Tegoroczna edycja to 10 debat, kilkadziesiąt prezentacji i warsztatów, podczas których swoimi doświadczeniami podzieli się ponad 80 ekspertów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy.Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Pierwszego dnia Łukasz Madej z KNT opowiadał o formule Living Lab i tworzeniu ekosystemu innowacji. Poniżej relacja filmowa z tej prezentacji (od 3:34″52) oraz galeria zdjęć ze stoiska.26

Program: 

STREFA KAMPUSU NOWYCH TECHNOLOGII
na 8 Forum Rozwoju Mazowsza

Poznaj możliwości i cele KNT

Zobacz projekt przestrzeni w formule Living Lab Kampus Nowych Technologii w wirtualnej rzeczywistości.

Przy użyciu urządzeń VR firmy Samsung zabierzemy Cię do centrum Warszawy w roku 2020. Pokażemy Ci nasz Living Lab w Śródmieściu, czyli budynek, który powstanie w sąsiedztwie gmachu głównego Politechniki Warszawskiej dzięki realizacji projektu „Kampus Nowych Technologii”.

Poznaj ideę integracji technologii w obszarze Smart Living.

Pokażemy Ci, jak zmieni się świat budownictwa mieszkalnego, biurowego czy przestrzeni wspólnych.

SAMSUNG

Prezentacja nowych technologii

Poznaj technologię inteligentnych budynków (smart building), w tym ich cechy, możliwości oraz przykładowe zastosowania. W ramach prezentacji wskazane zostaną również kierunki rozwoju tzw. internetu rzeczy w szczególności w kontekście budynkowym i domowym.

SWINGDEV 3D

Prezentacja technologii VR i AR

Zobacz, jakie szanse otwiera przed Tobą wirtualna i rozszerzona rzeczywistość – zwłaszcza w branży nieruchomości. Zanurz się całkowicie w najnowszych osiągnięciach fotorealistycznego oddawnia rzeczywistości.

FLORABO (czwartek, 26 października)

Prezentacja innowacyjnych instalacji roślinnych dedykowanych do wnętrz.

SOMFY

Prezentacja technologii Smart Living

Zobacz w technologii VR mieszkanie z prezentacją możliwości automatyki domowej.
Poznaj inteligentne sterowania w formie produktowej.
Zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania Somfy, które pozwalają na optymalne wykorzystanie naturalnego oświetlenia przy fasadach o dużej powierzchni przeszklenia. Odpowiednie przesłony wyposażone w cicho pracujące napędy i połączone z inteligentnym systemem sterowania zapewnią użytkownikom komfort wizualny i termiczny. Tak skonfigurowane rozwiązania obniżą zużycie energii i podkreślą walory estetyczne fasady.

CZIiTT Politechnika Warszawska

Gry szkoleniowe

11.00 główna gra

„Kwestia czasu” (60-90 min)

Uważasz, że potrafisz pracować w zespole i zarządzać czasem? A może chcesz się tego nauczyć? Zmierz się z wyzwaniami jako pracownik jednego z trzech działów firmy i zaplanuj nadchodzący tydzień, realizując zaplanowane działania. Czy na pewno dobrze zarządzasz sobą w czasie? To się okaże w grze Kwestia czasu.

11.00 – 13.00 oraz 14.00 – 16.00 (co 30 min)

Teamwork Card Games (7-20 minut)

Jak radzisz sobie w pracy zespołowej? Czy jesteś w stanie odtworzyć historię z kawałków? Masz świetną okazję się przekonać! Znajdź odpowiedzi na pytania: „Czy warto handlować z Muffinami?”, „Co Czerwony Kapturek przyniósł babci?” oraz wiele innych krótkich gier nastawionych na pracę zespołową.

Politechnika Warszawska

Prezentacja wynalazków Politechniki Warszawskiej

Poznaj ofertę Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej (środa, 25 października)

Politechnika Warszawska wspiera Startupy!

Prezentacja kamizelki kuloodpornej.

Pod wpływem zewnętrznego bodźca płyny zagęszczane ścinaniem (STF) diametralnie zmieniają swoje właściwości. Miękka i elastyczna ciecz w wyniku uderzenia przybiera właściwości typowe dla ciał stałych. Stanowi to idealne rozwiązanie do wkładu balistycznego kamizelek kuloodpornych oraz wszelkiego rodzaju ochraniaczy sportowych. Efektywność działania została potwierdzona krytycznym badaniem w technice multishot. Innowacją rozwiązania jest możliwość dowolnego kształtowania ochraniacza oraz skuteczność pochłaniania uderzenia, która jest od 12 do 68 punktów procentowych większa w porównaniu z konwencjonalnymi ochraniaczami.

CEZAMAT

Jak i co można zrobić w skali nano, dowiesz się, odwiedzając CEZAMAT na stoisku KNT. Przygotowaliśmy:
– pokaz zdjęć uzyskanych techniką ultrawysokorozdzielczej skaningowej mikroskopii elektronowej,
– demonstrację układu mikroprzepływowego z możliwością przyjrzenia się jego pracy w powiększeniu,
– możliwości technologiczne Laboratorium Centralnego.
To na dobry początek…
Odwiedzający nas będą mogli przejść się „wirtualnie” po superczystych clean-roomach Laboratorium Nowych Materiałów i Technologii CEZAMAT.